Cvjetići su se proteklih dana bavili aktivnostima vezanim uz svemir. Odgovore na pitanja o svemiru i planetima pronalazili su listajući enciklopedije, knjige i slikovnice o svemiru. Za učenje naziva planeta sunčeva sustava poslužile su nam makete na napuhavanje koje smo iskoristili za dekoraciju sobe i za vizualnu percepciju. Razne likovne tehnike poslužile su djeci da svoje spoznaje prikažu na njima prihvatljiv i maštovit način. Obogatili smo prostor naše sobe novim kutićem svemir koji smo popunili izradom zajedničke rakete, kontrolnim pultom te didaktikom koja nam je poslužila da dobijemo što više informacija o svemiru. Usvojili smo novu pjesmicu “Nebo i planeti” koja se djeci jako svidjela te su je rado pjevala.  Kroz cijeli tjedan djeca su se bavila zahtjevnom tehnikom kaširanja planeta kojom smo prikazali našu 3D maketu svemira, a aktivnosti možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.