U petak 23. travnja, Cvjetići su sudjelovali na online predstavljanju slikovnice “Magdalenina knjižnica na kotačima” u izdanju Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”. U programu je sudjelovala autorica slikovnice, spisateljica za djecu Željka Horvat-Vukelja i ilustratorica Andreja Živko. Slikovnica je rezultat višegodišnje suradnje Željke Horvat-Vukelja i koprivničke bibliobusne službe, a ono što slikovnicu čini posebnom jest činjenica da je direktno inspirirana radom koprivničkog Bibliobusa i koprivničkih knjižničara. “Magdalenina knjižnica na kotačima” polako je i spontano nastajala u vrijeme autoričinih gostovanja u dječjim vrtićima i školama u Koprivničko-križevačkoj županiji u organizaciji bibliobusne službe. Priča je to o mladoj knjižničarki  koja nastoji privući stanovnike malog mjesta da se učlane u knjižnicu. Kroz sretan završetak priče dolazi pouka o važnosti čitanja i zašto treba čitati – jer knjige usrećuju! Spisateljica se djeci također predstavila pričama u formi pričokaza koji opisuje kao pripovjedačko scenski oblik, a izvodi se uz pomoć jednostavnih, ali maštovitih rikvizita. Predstavljanje možete vidjeti u našoj fotogaleriji. 

 

Comments are disabled.