Prošli tjedan Cvjetići su posjetili Muzej prehrane “Podravka”. Specifičan je to muzej posvećen tvrtki “Podravka”. Tamo su djeca imala priliku razgledati otprilike 5500 izložaka i saznati puno zanimljivih informacija o povijesti lokalne proizvodnje hrane na seoskim gospodarstvima i u prehrambenoj tvrtki” Podravka”. Razgledavanjem etnografske zbirke saznali su koje metode, strojeve i alate su ljudi nekada koristili za obradu zemlje i proizvodnju hrane. Također su imali priliku vidjeti na koji način su se nekada pakirale podravkine juhe i marmelade, te kako je nekada izgledala njihova ambalaža. Najveći interes djece je privukao parni stroj za pokretanje vršilice koji se nalazi u dvorištu muzeja. Na brojna dječja pitanja o tom stroju i ostalom što ih je zanimalo ljubazno je odgovarala muzejska etnologinja Nada Matijaško, koja ih je i vodila kroz cijelu izložbu. Ovim putem zahvaljujemo gospođi Nadi Matijaško. Što su sve Cvjetići razgledali možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.