Cvjetići su prošli tjedan posjetili Muzej i Galeriju Koprivnica i razgledali dvije izložbe. Uz vodstvo muzejske pedagoginje Maše Zamljačanec imali su priliku pogledati izložbu didaktičkih igračaka “Čarlijev svijet igračaka” umjetnika i scenografa Drage Turine te stalni postav u Galeriji s dijelima našeg velikog umjetnika naive, Mije Kovačića. Djeca su sa zanimanjem popratila obje izložbe, ali najveći interes ipak je privukla izložba didaktičkih igračaka koje je Drago Turina izrađivao gotovo cijelog života. Promatrajući igračke djeca su zaključila da se razlikuju od današnjih igračaka, a pojedina djeca su se prisjetila da su slične imala prilike vidjeti na štandovima raznih sajmova i proštenjima. Pravo iznenađenje za Cvjetiće uslijedilo je na kraju razgledavanja kada ih je stručna voditeljica uvela u dio prostora u kojem su se mogli poigrati s ponuđenim igračkama Drage Turine. Osim što su saznali puno zanimljivosti o igračkama s izložbe i uživali u umjetničkim dijelima Mije Kovačića, Cvjetići su ponovili pravila ponašanja u Muzeju i Galeriji za vrijeme razgledavanja izložbenih primjeraka. Djelić atmosfere s izložbe možete pogledati u fotogaleriji.

Comments are disabled.