Ove pedagoške godine Cvjetići su se uključili u projekt pod nazivom “Veliki lov na biljke”. Projekt je usredotočen na biološku raznolikost s posebnim naglaskom na biljke i njima pridružene vrste. Glavni cilj projekta je obrazovati djecu o biološkoj raznolikosti i njenoj važnosti te ih poticati na pozitivno djelovanje. Provedba projekta odvijala se u nekoliko koraka. Tijekom godine Cvjetići su marljivo radili na vrtićkom dvorištu i u vrtu te su povećali broj biljnih vrsta i raznolikost. U pomoć Cvjetićima odazvala se i mama djevojčice Lane koja je donirala maćuhice i posadila ih zajedno s djecom. Boravkom u prirodi aktivno su promatrali, opažali, otkrivali, prikupljali i istraživali biološku raznolikost vrtićkog igrališta, vrta i livade u blizini vrtića. Osim autohtonih biljnih vrsta, zasadili su i biljke koje nisu karakteristične za naše podneblje (banane, čičoke, lavandu). Skupljajući sjemenke biljaka uspjeli su iz tog sjemena uzgojiti presadnice mladih biljaka (kadifice). Svoje doživljaje su iznosili i prikazivali kroz razne aktivnosti u vrtiću. Kreativnim izričajem izrađivali su kartu staništa biljnih vrsta u vrtiću, a kroz praktične aktivnosti brinuli su za biljke (zalijevali, čupali korov, stvarali povoljne uvjete za rast biljaka). Vrlo marljivo su radili i puno toga su naučili tijekom godine, a njihova avantura se nastavlja i dalje. 

Comments are disabled.