Svatko od nas ima svog zaštitnika, svog anđela čuvara koji nas čuva i štiti svakog dana. 2. listopada obilježava se “Dan anđela čuvara” i povodom tog dana odgojiteljice su se odlučile za aktivnosti kojima kod djece potičemo međusobno suosjećanje i rast u ljubavi pobliže djecu upoznati s anđelima i koja je njihova uloga u našim životima. U realizaciju dvodnevne aktivnosti uključila se i naša teta Goga koja je djeci pričala o anđelima, zajedno s njima osmislila prekrasnu molitvu “Zahvala Bogu na anđelu” te pekla medenjake u obliku anđela. Slikovnice o anđelima, molitva “Anđele čuvaru mili” i različite sličice bili su nam izvor poticaja za promišljanje o anđelima, tko su oni, gdje žive, možemo li ih vidjeti, postoje li oni na zemlji? Naučili smo od jednog dječaka da su anđeli “hrabri vojnici” ali i da svatko od nas može postati nečiji “anđeo” – prijatelj u igri ali i nevolji.

Comments are disabled.