20. listopada obilježava se dan jabuka. Svi znamo, a tako i djeca koliko je ta voćka zdrava bilo da se jede sama ili se miješa u razne slastice. Djeca su naučila stihove: “Jabuko, jabučice”, “Jula i jabuka”, odslušala su dramatizaciju “Jabuka i crv” , izrađivala jabuku od kartona s rupicama te “prepelavala vunu – put crvića”. Manja djeca su spužvastim oblicima jabuke ocrtavala jabuke na stablu. Igrala seu se didaktičkim igrama- Poklapalica jabuke , slagalica, koliko ima jabuka i slično. Posjetila nas je Mašina baka koja je donijela tijesto i djeca su isprobala razvlačiti štrukle. Baka nam je donijela i gotove štrukle s jabukama te smo se počastili. Radili smo muffine od jabuka s kuharicom Danijelom koja nam je došla iz Sigeca kako bi nam pokazala kako se radi ta slastica. Posjetili smo OPG Posavec gdje nam je Dunjina mama pripremila radionice vezane uz jabuke te su djeca mogla ribati jabuke, izrađivati jabuku od plastelina, a slušala su i igrokaz ” Jabuka i crv” i lijepila kockice papira na šablonu jabuke. Počastili su nas slatkišima i štruklima od jabuke. Posjetila nas je i gđa. Sandra iz Jare koja se bavi preradom jabuka. Djeci je donijela različite sorte jabuka te su oni kroz igru naučili kako se zovu i kakvih sve ima. Kušali smo i njihov sok od jabuke. Tjedan je bio vrlo produktivan i djeca su puno naučila o jabuci. Pogledajte fotografije.

Comments are disabled.