S obzirom da se u petak, 28. siječnja obilježava Noć muzeja, u našem smo vrtiću na isti datum organizirali Dan muzeja. Istražili smo i naučili što je to muzej te objasnili pojmove: eksponat, kustos, stalni postav i dr. Razgovarali smo kako funkcionira muzej, što piše na ulaznici, kako se ponašamo na takvim mjestima te zašto uopće postoje muzeji. Razjasnili smo i sličnosti i razlike među pojmovima galerija i muzej. Srčeka percipiraju muzej u kojem se čuva nešto staro i vrijedno, a galeriju kao mjesto gdje se izlažu vrijedne umjetnine. Razgovarali smo o muzeju i galerijama u Koprivnici te proučavali njihove fotografije i programe nekih proteklih izložbi. Kao vrhunac Dana muzeja djeca su osmislila izložbu pod nazivom “Godišnja doba i polarne životinje” za koju su osmislili ulaznice, plakat, pozivnicu za otvorenje te su međusobno podijelili uloge (kustosi, posjetitelji, prodavač karte, umjetnici).

Comments are disabled.