Svjetski dan oralnog zdravlja koji se svake godine obilježava 20. ožujka, promiče razvijanje svjesnosti o važnosti brige o oralnom zdravlju i njegovom značaju u očuvanju općeg zdravlja.

Obilježava se u svijetu pod sloganom Budi ponosan na svoja usta“. Najvažnija je prevencija, a cilj preventivnih pregleda kod djece je rano otkrivanje karijesa, primjena gelova za prevenciju karijesa te edukacija djece o pravilnom održavanju oralne higijene i pravilnoj prehrani.

Vođeni tom tezom u posjet smo pozvali medicinsku sestru vrtića Sanju koja je sa svojim učenicima medicinske škole djecu poučila pravilnom pranju zubića.

Comments are disabled.