22. travnja obilježava se dan Planeta Zemlje. Ponuđenim aktivnostima odgojiteljice su nastojale kod djece razviti pravilne navike ponašanja prema prirodi, probuditi osjećaj svijesti prema okolišu, razviti ekološke vještine, stvoriti prilike za aktivno sudjelovanje i rješavanje problema u okolišu. Istraživali smo naš planet, čitali enciklopedije, gledali edukativne filmove o očuvanju okoliša, razgovarali o važnosti recikliranja i pravilnog razvrstavanja otpada. Čitajući edukativne slikovnice: “ Eko priča za male i velike”, “Gospodin Otpadić” djecu se poticalo na razmišljanje o važnosti čuvanja našeg planeta, kako možemo štedjeti vodu, brinuti se o biljkama i životinjama. Djeca su kreativnim radovima pokazala kako vide svoj planet, crtali smo Zemlju, modelirali je plastelinom, bojali temperama. Izrađeni su razni poticaji u obliku stolno-manipulativnih igara, umetaljki, magnetne ploče, labirinti, poklapalice. Boravak na svježem zraku iskoristili smo kako bismo osluškivali prirodu koja nas okružuje, njezine stanovnike, obratili pažnju na urednost okoliša koji nas okružuje.
“Zagledaj se duboko, duboko u prirodu, i tada ćeš sve bolje razumjeti.” Albert Einstein

Comments are disabled.