Kako se 22. travnja obilježava dan planeta Zemlje,  Pčelice su cijeli protekli tjedan posvetile upravo tom datumu te ga obilježile raznim aktivnostima. Aplikacijama Zemlje djeci smo pobliže prikazali kako ona izgleda te što se sve na njoj nalazi. Eko pričama pokušali smo Pčelicama objasniti kada je planeta “tužna” a kada “sretna” te kako da mi doprinesemo da planeta bude sretna. Djeca su došla do spoznaje da čisti okoliš čini našu Zemlju sretnom, dok zagađivanje i uništavanje prirode uništava i Zemlju. Služeći se stolnim igrama djeca su spoznala kako odvajati smeće odnosno reciklirati. Raznim likovnim sredstvima izrađivali smo planetu. Otiscima dlanova izradili smo drvo. Iskoristili smo tuljce te ih obojali a potom izradili životinje. U jednu aktivnost smo uključili roditelje. Tako su roditelji sa djecom izrađivali teglice u koje su posadili cvijeće te donijeli u vrtić. Ovim putem zahvaljujemo se roditeljima na iskazanom trudu i sudjelovanju u aktivnosti. Na kraju tjedna poslužilo nas je vrijeme pa smo dio dana proveli na igri na dvorištu vrtića.

Comments are disabled.