Zmajići su se proteklih dana bavili temom obilježavanja Dana planeta Zemlje. Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja te nam je cilj  kod djece osvijestiti važnosti očuvanja okoliša, razvrstavanje otpada, recikliranja i općenito brige o našoj Zemlji. Djeci je potrebno usaditi pravilne navike ponašanja prema prirodi, razvijanje osjećaja i svijesti prema okolišu, razvijanje ekoloških vještina, stvaranje prilika za aktivno sudjelovanje i rješavanje problema u okolišu. Aktivnosti smo provodili čitav tjedan; proučavali smo planetu Zemlju, gledali edukativne video materijale, crtali, modelirali plastelinom, slikali, slali poruke kakvu planetu želimo, a najviše interesa privukla je aktivnost proučavanja različitih materijala mikroskopom kako bi djeca mogla doživjeti i proučiti najmanje dijelove koji nisu vidljivi okom. Kako su izgledali naši dani možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.