Tijekom cijele pedagoške godine na nivou vrtića provode se aktivnosti i sadržaji vezani za ekologiju i eko odgoj putem kojih je potrebno voditi računa o stvaranju svijesti o potrebi za očuvanjem prirode kod djece najmlađe dobi. Razvijanje ekološke svijesti  jedna je od osnovnih aktivnosti rada u dječjem vrtiću te je iznimno važno od najranije dječje dobi početi s odgajanjem i obrazovanjem o okolišu. Djeci je važno još u vrtićkoj dobi usaditi pravilne navike ponašanja prema prirodi i usaditi im ekološku svijest, razvijanje osjećaja i svijesti prema okolišu, povećanje znanja o ekološkim problemima, njegovanje pozitivnih stavova prema okolišu, razvijanje ekoloških vještina, stvaranje prilika za aktivno sudjelovanje i rješavanje problema okoliša. Organizacija UN-a je 2009. godine 22. travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje. Taj dan je idealan za razne aktivnosti kada možemo upoznati djecu s našom planetom i njenim karakteristikama pa ćemo ovaj tjedan posvetiti eko aktivnostima te vam donosimo ideje i prijedloge koje ćemo nadopunjavati tijekom tjedna.

 

Comments are disabled.