Lastavice su obilježile Dan ružičastih majica (Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja). Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Nasilje bilo kojeg oblika nema opravdanje i kao takvo nema mjesta u društvu pa tako ni u našem vrtiću. Za ovaj poseban dan nosili smo ružičaste majice, izradili bedževe koje su djeca oslikala i nosili ih kao znak potpore. Posjetila nas je i pedagoginja Lora Grubešić iz OŠ Fran Koncelak Drnje koja je djeci pročitala priču Ružno pače, pričala o situacijama iz priče, a djeca su navela situacije iz svoga života. Uslijedila je likovna aktivnost koju je pedagoginja pripremila. Naučili smo da nikakvo nasilje nije dobro.

Comments are disabled.