btf


Lastavice su obilježile nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja tzv. Dan ružičastih majica.
Ovaj dan nastao je u Kanadi, 2007. godine kada je jedan dječak u školu odjenuo ružičastu majicu u znak podrške osobama oboljelima od raka dojke, ali je postao meta vršnjačkog zlostavljanja i ruganja. Njegovi kolege iz razreda sljedećih su dana počeli dolaziti u ružičastim majicama kao znak podrške dječaku te je tako započeo Dan ružičastih majica.
Kako bi se podigla svijest o ovom problemu taj dan svi nosimo ružičaste majice. Aktivnost smo započeli razgovorom o tome što je nasilje među djecom, kako biti ljubazan i brižan, ne ljutiti se na nikoga i prijaviti nasilje.  Izradili smo bedževe kao uspomenu na današnji dan 2022. godine. 
Za uspomenu imamo i zajedničku fotografiju koju možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.