Dan zahvalnosti koji se obilježava 12.10. Lastavice su obilježile mnogobrojnim aktivnostima i suradnjom s vanjskim suradnicima. Na početku tjedna posjetile su nas članice Udruge Hrvatsko srce Peteranec koje su djeci prikazala kako se rade peteranski mudlini. Djeca su pokušala i sama, a kušala su ih s čokoladom. Kroz slikopriču naučila su kako se od zrna dobije kruh. Posjetio nas je pekar Danijel iz OPG Čižmešija iz Sigeca koji je s djecom mijesio i radio pekarske proizvode. Crtali su, slikali na temu, rezali pekarske proizvode i stavljali u košaru i igrali razne prigodne didaktičke igre. Naučili su pjesmu: ” Mlin” i stihove : “Pekar” i slušali priče: “Djedova pogača” i ” Miš Gricko i pijetao Kukurijeklić”. Istraživali su kako nastaje kruh. Imali smo i već tradicionalnu kestenijadu u vrtiću te je bilo vrlo zanimljivo. Pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.