“Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van”. Proteklog tjedna u Pčelicama je sve bilo u znaku jabuka. Kroz razne aktivnosti obilježili smo dane jabuka. To je voće koje je vrlo ukusno i zdravo te ju djeca rado konzumiraju. Tako i naše Pčelice u vrtiću jedu jabuke tijekom cijele godine. Ovog tjedna djeca su uživala u igrokazu “Tri jabuke”, u likovnom centru bojala su predloške jabuka bojicama i pastelama, također su koristila tehniku slikanja temperama. Na malene jabuke koje nisu bile za konzumiranje nanosila su boju te potom ostavljala otiske na bijelom papiru. Za kraj tjedna pripremili smo im igru ” branje jabuka”. Djeca su hodala s košarom po označenoj stazi koja je vodila do drva sa jabukom. Potom su brala jabuke i stavljala u košaru. Aktivnosti su kod djece izazvale veliki interes i zanimanje te su se protezale kroz cijeli tjedan.

Comments are disabled.