Tradiciju održavanja Dana jabuka započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole, vrtići, organizacije i udruge promičući tako važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi. Zmajići su protekli tjedan proveli u obilježavanju Dana jabuka. Djeca su naučila da se jabuke mogu konzumirati na više načina, mogu se jesti svježe, mogu se sušiti, jesti u kolačima, kompotu, piti u soku od jabuka i prerađivati u pekmez. Naučila su da je jabuka korisna i zdrava, te da je poželjno pojesti svaki dan po jednu jabuku. Saznali su da jabuku još zovu Kraljica voća zato što je puna vitamina i minerala i sadrži gotovo sve što ljudskom organizmu treba. Čitali su priče i učili razne pjesmice povezane s jabukama i zdravom prehranom, izrađivali su jabuke tehnikom crtanja tušem i kolaž tehnikom te su uz pomoć odgojiteljice napravili i vlastitu slasnu pitu od jabuka. Tijekom aktivnosti spoznali su kako na siguran način koristiti različita kuhinjska pomagala: nož i ribež, a kako je izgledao njihov tjedan možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.