Dani jabuka u Zvjezdicama

Ovaj tjedan posvetili smo jabuci i puno toga smo naučili i izradili. Kod djece smo željeli poticati razvoj vještina baratanja nožićem, ribežom, gulilicom te ih uključiti u različite životno – praktične aktivnosti i potaknuti razvoj percepcije okusa tj. stjecanje iskustva kušanjem. Tako su djeca gulila jabuke, rezali ih nožićem i izradili smo kompot od jabuka kojim smo se zasladili poslije ručka. Osim kompota djeca su izradila i čips od jabuka koji je puno zdraviji od pravog čipsa i većini djece se jako svidio. Igrali smo matematičku igru “Koliko jabuka ima na stablu”, sortirali jabuke prema boji i veličini, pjevali pjesmicu ” Jabučica”, slušali dramatitaciju ” Jabuka i crv”, priču “Kako je jabuka dobila zvijezdu”, a nakraju smo i mi sami otkrili zvijezdu koja se nalazi u jabuci. Djeca su izbojala stablo jabuka pastelama i naljepili jabučice te ljepili komadiće kolaž papira na predložak jabuke. Najhrabriji su se okušali u ribanju jabuke pa smo jabuke podijelili na tri dijela. U prvi tanjur smo ribanim jabukama dodali šećer, u drugi šećer i cimet, a u trećem su bile samo ribane jabuke. Tako smo isprobali različite okuse jabuke. Veliko hvala našoj prijateljici Freyi koja nam je i ovaj put donijela košaru punu jabuka koje smo iskoristili za naše aktivnosti.