Djeca iz skupine Oblačići ovaj tjedan su se bavila temom Dani kruha i jabuka. U realizaciju naših aktivnosti uključili su se roditelji kojima se ovim putem od srca svima zahvaljujemo. Roditelji su kod kuće pripremili različite proizvode od tijesta te ih donijeli u vrtić da se djeca počaste: buhtlice, klipiće, muffine, kroasane, kruh od banane. Djeca su se u vrtiću igrala sa slanim tijestom. Njihovu igru obogatili smo modlicama i valjkom za tijesto. Neki su poželjeli i degustirati okus slanog tijesta, ali im se nije baš svidio zbog puno soli. U četvrtak nam je naša prijateljica Lucija donijela domaći sok od jabuke pa smo se svi zajedno počastili sokom od jabuka. Degustirali smo jabuke, neke su bile slatke, a neke malo kisele i svima se svidio više okus slatkih jabuka nego kiselkastih. Djeci smo pripremili predložak jabuka te ga namazali s ljepilom, a zatim su sama lijepila komadiće crvenog papira na jabuku. Na taj način smo poticali razvoj grube motorike. Naše likovne radove izložili smo u hodniku vrtića tako da ih mogu vidjeti naši roditelji.

Comments are disabled.