U našem vrtiću, kao i svake godine tijekom listopada, obilježavaju se Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz razne aktivnosti cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha, približiti im blagovanje kruha, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta.

Tjedan zahvalnosti započeli smo već u nedjelju kada se nekoliko djevojčica na Svetoj misi predstavilo prigodnom recitacijom Kruh i pjesmicom Pekar. Vrijedne ruke jedne naše bake, pripremile su nam predivne košarice s pekarskim proizvodima koje su djevojčice nosile u crkvu.

Ugostili smo tatu pekara koji nam je pomogao oblikovati tijesto u malene kruščiće kojima smo se zasladili nakon ručka. Pjevali smo, plesali, radili razne likovne aktivnosti na zadanu temu i puno, puno mijesili. Volimo se igrati u našoj maloj pekari koju nam je jedna vrijedna mama popunila malenim kolačićima od prhkog tijesta.

Kako je prošao naš tjedan, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.