Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Obilježavanje Dana kruha u vrtiću pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta i prirode. Cilj obilježavanja Dana kruha  je upoznavanje djece s procesom nastanka kruha, upoznavanje s autohtonim i starim vrstama i drugim plodovima jeseni te promicanje zdrave prehrane. U četvrtak, 17. listopada naš je Vrtić bio bogat različitim pekarskim proizvodima koje su djeca izradila zajedno s odgojiteljicama i roditeljima kojima ovim putem zahvaljujemo na sudjelovanju.