Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada u našoj skupini. Djeca u tim danima podižu svijest o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani. Djecu smo upoznali s nastajanjem kruha (od zrna do kruha) kroz razne edukativne videe. Upoznala su se sa mlinom, izgledom vodenice, s vrstama brašna (kukuruzno, bijelo) te su taktilno upoznala razliku tih tekstura. Ove godine smo malo na drugačiji način obilježili te dane pa ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima i djeci na suradnji. U vrtiću smo čitali priče o kruhu, pjevali pjesmice Pekar, Mali pekar Mišo i Mlin te smo marljivo izradili našu štrudlu od jabuka i klipiće. Djeca su samostalno ribala jabuke ribežom, upoznala su sastojke koji su potrebni za za izradu štrudle, mijesila su tijesto za klipiće te se na kraju počastila s proizvodima svog rada, a kako su izgledali njihovi dani možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.