Dani zahvalnosti za plodove zemlje uvijek su temelj za stvaranje kreativnog okruženja u vrtiću. Tjedan smo započeli izradom pekarskih proizvoda koje nam je pomogao pripremiti pekar Danijel iz OPG Čižmešija iz Sigeca. Ispričali smo priču u slici “Od zrna do kruha” te izradili svoju priču koju su nam veća djeca nacrtala i ispričala, naučili stihove Pekar, poslušali priču Mišo Gricko i pijetao Kukurijeklić i Djedova pogača. Izrezivali smo pekarske proizvode i umetali ih u košare i  posjetili OPG Posavec. Povodom dana kruha posjetile su nas članice Udruge Hrv. Srce Peteranec koje su nam ispričale legendu o mudlinima, prikazale kako se mudlini mijese i rade , a kušali smo i mudline s makom. Počastili su nas klipićima i slatkišima, a mi smo im za uspomenu poklonili crtež koji su djeca sama nacrtala. U goste smo pozvali i tatu Badenića koji je po zanimanju pekar, a on je s djecom izrađivao burek sa sirom. Oduševljenje nisu ni djeca krila kada je tijesto razvlačio u zraku. Rekli su da će i oni doma isprobati isto.  Pogledajte galeriju.

Comments are disabled.