Obilježavanje dana kruha u vrtiću pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta i prirode. Tako su kroz protekli tjedan naše Sovice učile kako nastaje kruh – od žita do proizvoda. Uz pomoć odgojitelja stvarali su tijesto od brašna, soli i vode, mijesili i dodavali još sastojaka kako bi dobili odgovarajuću smjesu koju su mogli valjati i oblikovati. Naučili smo pjesmicu “Pekar” koju smo svakodnevno pjevali uz pokrete te smo čitali stihove “Pekarčić i pogačica”. Uz svakodnevne aktivnosti poticali smo svijest o zdravoj hrani i koliko je važno da se ona ne baca. Cijelu priču smo zaokružili pekarskim proizvodima koje su donijeli roditelji. Kako je tjedan izgledao možete pogledati u nastavku.

Comments are disabled.