Sovice su ovog tjedna obilježile u svojoj sobi s odgojiteljicama Dane kruha. Dani kruha odnosno dani zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se obilježavaju svake godine u svim odgojno-obrazovnim ustanovama. Dani kruha obilježavaju se raznim svečanostima i manifestacijama (odlazak u crkvu, postavljanje štandova i sl.). Ove godine, iako smo najmlađi, vrijedno smo mijesili tijesto te istraživali teksturu pa i okus tijesta te bez obzira na situaciju obilježili dane kruha. Vrijednim ručicama smo pripremali tijesto, a roditelji su to sve i pekli. Također, Sovice su imale priliku vidjeti bogatu košaru s raznim kruščićima, pletenicama i pecivima koju je donijela odgojiteljica Elena obučena u radničku narodnu nošnju. Djeca su promatrala košaru, a i narodne nošnje. Cijeli tjedan Sovice su posvetile svoju pažnju danima kruha pa su tako slušali razne pjesmice o pekarima, kruhu i sl. Kako su to sve odradile naše Sovice, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.