Srčeka su se ovaj tjedan bavila zahvalnošću za plodove zemlje te obilježila Dane kruha. Cijeli smo tjedan kroz razgovor, slike, fotografije i videozapise učili kako nastaje kruh, koje vrste kruha i peciva postoje, od kojih žitarica nastaje brašno, na kojem principu rade mlin i vodenica te kako su nekada ljudi radili ove poslove. Likovno smo se izražavali crtajući olovkom 5B peciva i šnitu kruha te usvajali nove pojmove ( pekar, pekara, pecivo, skupljeno – raspršeno, hrapavo – glatko i dr.) Stolne igre, labirinti, bojanke i radni listovi bili su također na ovu temu. Vježbali smo  pincetni hvat prenoseći kvačicom i pincetom, prenosili kapi vode kapaljkom, a i pisali smo u brašnu prstom i štapićem. Osim stihova Pekar koje smo naučili govoriti uz pokret, naučili smo pjevati i pjesmu Kruh.

Comments are disabled.