Zmajići su se u posljednja dva tjedna bavili s aktivnostima vezanim uz Dane kruha. Proučavali su brašno, razne sjemenke, mijesili tijesto, izrađivali različite kolačiće i omiljene likove, a okušali su se i u izradi klipića koje su pojeli za užinu. Obilježili smo i dane jabuka: crtali smo jabuke tušem i vodenim bojama te smo napravili zdravu užinu. Zmajići su sami ribali jabuke i dodavali zdrave sastojke (mljevene orahe, grožđice, rogač i kakao). Čitali smo priče ” Mala crvena koka i zrno pšenice”, “Janko i čarobni grah”, “Medenjak”, a velik interes je izazvala scenska obrada priče “Djedova pogača” pomoću koje su djeca samostalno glumila uz štapne lutke. Pjevali smo pjesmice “Pekar” i “Mlinar” te naučili novu matematičku igru “Vjeverice sakupljaju kestene”. U proučavanju pekarskih proizvoda pridružio nam se i poseban gost, Pero Klipić koji je s djecom na zabavan način proučavao košaru punu raznovrsnih proizvoda, a kako su izgledali naši dani možete vidjeti u fotogaleriji. 

Comments are disabled.