Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Kroz razne aktivnosti cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha (Od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta. Obilježavanje Dana kruha u vrtiću pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta i prirode. Zmajići su cijeli tjedan bili aktivni: proučavali su proces izrade kruha, crtali kukuruz, pjevali prigodne pjesmice, mijesili slano tijesto za igru, a najviše interesa pokazali su za izradu vlastitih zmajskih klipića kojima su se počastili za užinu. U aktivnosti su se uključili i roditelji koji su zajedno s djecom kod kuće izrađivali razne pekarske proizvode koje su djeca degustirala u vrtiću te im zahvaljujemo na suradnji, a kako je izgledao naš tjedan možete vidjeti u fotogaleriji. 

Comments are disabled.