Kloštar Podravski je ruralno mjesto te nam je svima vrlo značajan suživot s prirodom. Pčele su glavni pokretači života pa smo odlučili kroz cijeli tjedan obilježiti dan posvećen njima. Vrijeme je bilo prohladno i kišovito, ali smo jedan dan uspjeli uloviti sunce i otići na livadu u potragu za pčelama. Osim što smo vidjeli pčele, naišli smo na proplanak kamilice koju smo ubrali, očistili i sada je sušimo za čaj. Za užinu smo imali med. Sladak je i lijepi se za prste. Ima ga više vrsta te mu se i nijanse žute boje razlikuju ovisno o tome. Proučili smo život pčela, njihovu građu, nastambe i vrste u knjigama te smo ih i nacrtali. Izradili smo kartonske i pčele iz kamena i poigrali se raznim igrama s likom pčele. Da bi se na kraju i dobro zabavili, izradili smo kostime pčela u kojima smo cijeli dan se igrali i plesali.

Comments are disabled.