“Cvijeće je ukras bašte.
  Pčela je ukras cvijeta.
  A djeca puna mašte,
  Djeca su ukras svijeta.”

Ovim stihovima započeli smo obilježavanje Dječjeg tjedna koji se na godišnjoj razini obilježava još od davne 1953. godine. Opća skupština UN-a proglasila je 2021.god. “Međunarodnom godinom voća i povrća” te su nam sve aktivnosti bile usmjerene na podizanje svijesti o važnoj ulozi voća i povrća u prehrani, sigurnosti hrane i zdravlju. Dječji tjedan započeo je 4.listopada kada se obilježava “Međunarodni dan djeteta” i završava 10.listopada. Moto dječjeg tjedna je “Ljubav djeci prije svega” kao i upoznati najmlađe s njihovim pravima ali i obvezama na ovome svijetu, ali i podsjetiti odrasle da…

“Nema svijeta ni planete,
 Gdje ne može stići dijete,
 Jer sve dječje staze vode,
 Od igre do slobode.”! 

Comments are disabled.