Proteklog tjedna Pčelice su obilježile Dječji tjedan čija je ovogodišnja tema bila “Voće i povrće”. Raznim aktivnostima djecu smo upoznali s važnošću zdrave prehrane za njihov rast i razvoj. Razgovarali smo s djecom o voću i povrću našeg kraja te iste proučavali u enciklopediji. Kako Pčelice vole jesti jabuke složili smo kašicu od jabuka i keksa koju smo potom kušali. U centru stolno manipulativnih igara djeci smo ponudili memory kartice s voćem i povrćem te slagarice na istu temu. U likovnom centru smo izrađivali zimnicu od otisaka jabuka. Izradili smo i plakat sa tanjurima zdravih namirnica koje su djeca rezala iz prospekata te potom ljepila na plakat. U centru kuhinje djeca su pripremala jela od povrća i voća. Na kraju tjedna napravili smo dramatizaciju priče “Djed i repa” te zaplesali uz poznate melodije.

 

Comments are disabled.