„Glazba nadahnjuje cijeli svijet, opskrbljuje dušu krilima, pridonosi poletu mašte; glazba daje život i zabavu svemu što postoji… Može se nazvati utjelovljenjem svega lijepog i svega uzvišenog.“ – Platon

Ne kaže se uzaludno da je uz glazbu sve lakše, a to su proteklog tjedna iskusile i naše Sovice. Upoznali smo se s nazivima raznih glazbala nakon čega je svatko od njih isprobao i pokoju melodiju na istom. Zvukovi, veselje, ples i pjesma odjekivali su ne samo skupinom već i čitavim vrtićem, a najviše pažnje posvećivali su udaraljkama i gitari. Veliki izazov predstavljalo im je pucketanje, pljeskanje i lupanje nogama po zadanom ritmu, ali uz vježbu i prijatelje i to su savladali. Svakodnevno smo se razgibavali uz pjesmice poput „Učini hoki poki“ i „Glava, ramena, koljena i stopala“, nakon čega smo ostatak dana i određene aktivnosti provodili uz raznu glazbu u pozadini, osobito krajem tjedna kada smo započeli i s božićnim pjesmicama. 

Comments are disabled.