Krenula je nova pedagoška godina, a s njom su u jaslice i vrtić krenuli novi mališani. Smijeh, veselje, ali i pokoja suza čuju se u prostorijama našeg vrtića. Radoznalost, želja za istraživanje novog prostora, za igrom s vršnjacima i povezivanje s odgojiteljicama postoji no s dozom opreza. Zato se prvi dani boravka u jaslicama/vrtiću nazivaju adaptacijski dani ili razdoblje prilagodbe. Prilagodbe na novo, nepoznato okruženje u kojem djeca borave bez roditelja u igri s prijateljima. A svako odvajanje od roditelja na “duže” vrijeme za dijete predstavlja određeni stres. Iz tog razloga djetetu u prvim danima treba pružiti puno pažnje, utjehe, stvoriti osjećaj ugode i pružiti mu atmosferu dobrodošlice. Nove prijatelje malene gusjenice dobro su prihvatile. Neki su čak iz solidarnosti s njima pustili suzu. No, želja za igrom prevladava svaku žalost.

Sad smo u fazi upoznavanja, prihvaćanja i privikavanja jedni na druge, a u predstojećim danima nas očekuje još puno druženja, igre i zabave.
U priloženoj fotogaleriji pogledajte kako su protekli prvi dani malih gusjenica.

Comments are disabled.