Prošli tjedan u skupini Loptice svakodnevno se širio miris čajeva. Djeca zaista vole piti čajeve (poslužene uz doručak ili užinu,) stoga smo kroz cijeli tjedan provodili aktivnosti na tu temu.
Poseban dan je bio kada  su djeca zajedno s odgojiteljicama održala čajanku uz palačinke za užinu. Od ponuđenih aroma čajeva djeca su vrlo vješto otkrivala nazive prilikom kušanja. Tako su prepoznali razliku između biljnog i voćnog čaja i odlučili koji im se najviše sviđa.
Likovni izričaj djeca su prikazala pomoću raznog materijala (kolaž, papirnati tanjuri, špaga, papirnate čaše) i raznim tehnikama (tempera, vodene boje, plastelin).
U istraživačko-spoznajnom centru djeca su prema mirisu pokušavala doći do saznanja o kojoj vrsti čaja se radi (menta, trešnja, cimet/naranča, limun, bobičasto voće). Ponuđene su bile posudice s rupicom na poklopcu kako bi se miris osjetio. Po završetku aktivnosti djeci su svi poticaji ostali ponuđeni u centru kako bi se mogli prema interesu služiti njima.

Comments are disabled.