U proteklom razdoblju Ribice su se bavile temom proljeća. S dolaskom novog godišnjeg doba i buđenjem prirode dječje aktivnosti počele su biti zanimljivije. Slike proljetnica poslužile su nam kao poticaj za njihovo imenovanje i proširivanje vokabulara. Slušali su razne pjesmice kao što su: Visibaba mala, U šumici zeko, Ovca be be. Uz pjesmice u jutarnjim satima veselo su izvodili jutarnju tjelovježbu. Sve više su počeli slikati temperama čime smo poticale finu motoriku šake. Razne slike poslužile su nam da počinjemo slaviti proljeće i da uživamo u njegovim čarima. Veliki dio vremena djeca su provodila vani na otvorenom promatrajući prirodu, slušajući pjev ptica. Počeli smo i šetnju uz uže. Polako, ali sigurno uz uže smo pogledali naše vrtićko dvorište i okolicu našeg vrtića. Djeca sve više počinju usvajat životno praktične aktivnosti: sjedenje za stolom, strpljivost čekanja na red, pospremanja stolice na svoje mjesto, pranje ruku prije i nakon jela, pospremanje igračaka na svoje mjesto nakon igre, ali i izuvanje papuča i skidanje hlača. Svakim danom sve se više veselimo istraživanju proljeća i otkrivanju njegovih čari i čarolija. Kako je to u proteklom razdoblju bilo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.