U prosincu smo se posvetili recikliranju na način da smo izradili ukrase za jelku iz novinskog papira i prethodno oslikanih drvenih štapića, kolaž papir nam je uz novinski papir i karton poslužio za izradu adventskog vijenca, a čizmice za sv. Nikolu nastale su iz plastičnih boca. Diskutirali smo o uvjetima rasta pšenice i njenoj simbolici sijanja na sv. Luciju, a plastične čaše pretvorili smo u posudice u koje smo posijali pšenicu i pratili njen rast i razvoj. 

Također smo se marljivo pripremali za dolazak Bake Zime, kao i za nadolazeće blagdane. Učili smo o godišnjem dobi zimi, vremenskim prilikama te prikladnom odijevanju. Čitajući slikovnicu „Mala snježna pahulja“ spoznali smo životni ciklus pahuljice te pokusom stvorili svoju pahulju. Kako biljke i životinje prezimljuju naučili smo kroz videozapise i razgovor. Tematiku zime popratili smo raznovrsnim likovno – kreativnim aktivnostima koristeći različite likovne tehnike. 

Comments are disabled.