Na početku mjeseca djeca su se upoznala s terminima ekologije, razvrstavanju smeća, odvajanju otpada, recikliranjem, prirodom, planetom Zemljom i ostalim pojmovima iz ekološkog svijeta. Šetajući okolicom vrtića promatrali smo promjene u prirodi, diskutirali o njima i bilježili ih. Skupljali smo lišće i po povratku u vrtić pokušali odgonetnuti kojem drvetu pripada koji list te smo lišće iskoristili za izradu ježa. Diskutirali smo o izgledu šume u jesen i njenim stanovnicima te plodovima jeseni. Okušali smo se u runjenju kukuruza, imenovali smo dijelove same biljke, zbrajali i oduzimali zrncima koje smo sakupili i prebacivali ih iz posude u posudu pincetom. Dane jabuka obilježili smo izradom ploda u kolaž tehnici. Kreativno smo se izražavali izrađujući bundevice i jesenska stabla od krep papira. Vježbali smo finu motoriku provlačeći vezice kroz šarene bundevice. Učili smo o procesu proizvodnje brašna i nastanku kruhu te smo naposljetku izradili kruh tehnikom kolaž papira igrajući se ritmom oblika. Napravili smo i hranilicu za ptičice tako da smo udubili jabuku te ju ispunili sjemenkama. Posljednji smo tjedan posvetili razgovoru o važnosti štednje, vrijednosti novaca te upoznali hrvatski novac. Kreirali smo kasice koje ćemo vrijedno puniti novčićima. Za kraj listopada oslikavali smo rijeke, kako bi obilježili dan rijeke Drave pa smo gledali edukativne video materijale i analizirali važnost rijeke Drave. 

Comments are disabled.