Aktualno godišnje doba bilo nam je inspiracija za aktivnosti u siječnju tijekom kojeg smo diskutirali o uvjetima u kojima žive ptice i ostale životinje zimi, kako izgleda pahuljica i kristali te smo razgovarali o nastanku snijega i aktivnostima na snijegu i ledu. Plastične boce pretvorili smo u snjegoviće, a drveni štapići i kamenje koje smo marljivo skupljali tijekom godine zasjali su u novom sjaju kao ptice u svojim kućicama.

Početak 2023. godine bio je iznenađujuće topao, stoga smo prvi tjedan u siječnju proveli na otvorenom i svježem zraku igrajući tradicionalne igre naših predaka. Pojedine su igre djeci bile otprije poznate, dok smo u nekima usvajali pravila igre. Igre koje su nas zabavile su: Berem, berem grožđe, Care govedare, Crvena kraljica, Leti – leti, Ledena kraljica, Križić – kružić i Pokvareni telefon. Spoznali smo utjecaj i važnost vježbanja na naše zdravlje. Kroz razne aktivnosti i igre poput: Yoga freeze, Nogalica, Glazbeni kipovi, Crveno svjetlo, zeleno svjetlo opustili smo se i nasmijali te ujedno bavili fizičkom aktivnosti ni ne znajući da vježbamo. U drugoj polovici mjeseca došlo je do znatnog pada temperature, stoga smo odlučili proučavati pingvine, a zatim smo proveli kreativnu radionicu kojoj je svrha bila urediti prostorije vrtića na temu: zima, životinje zimi.

Comments are disabled.