U studenom smo nastavili istraživati jesenske plodove, imenovat ih i klasificirati po različitim svojstvima, a bundeve su nam poslužile i za odnose u prostoru i uspoređivanje veličine i količine. Skupljene plodove iskoristili smo za kreativno stvaranje mozaika u motivu sunca i cvijeta. Reciklirali smo i od PVC boca izradili Vukovarski vodotoranj, a iz papira i slamki krizantemu te kišobran. Istraživali smo koprivu, imenovali dijelove biljke i diskutirali o njenim ljekovitim svojstvima te izradili plakat o spomenutoj biljci. Dolaskom hladnijih dana sve smo više vremena provodili u unutrašnjem prostoru vrtića, stoga smo se zabavljali izrađujući glazbene instrumente i igračke recikliranjem materijala poput slamki, čepova, limenki, papirnatih tanjura, kvačica za rublje te kutijica starih lijekova. Od navedenih smo materijala izradili udaraljke, žičane pa čak i puhačke instrumente. Kreirali smo i vlastite igračke ususret 24. studenome, Međunarodnom danu nekupovanja. Vrijedne dječje ručice izradile su zanimljive igračke. Tako je od starih kvačica i malo drvenih štapića nastao avion, od rolica kuhinjskih ubrusa kasica štedilica, a od običnog kartona i papira zabavni spinneri. Tjedan pokusa bio je vrlo dinamičan i zabavan. Djeca su uživala gledajući pokuse zrakom, vodom, svijećama i mlijekom. Publika je svakim susretom bila sve brojnija. Pročitali smo i nekoliko priča eko tematika te razgovarali o problemima s kojima se svakodnevno susrećemo, a djeca kao pojedinci mogu utjecati na iste.

U drugom tjednu studenog također smo razgovarali o životinjama, gledali fotografije i video materijale životinja iz zoološkog vrta, gdje je najveće oduševljenje kod djece izazvala žirafa, te smo napravili ŽIRAFU OD PLASTIČNIH BOCA. U trećem tjednu smo vodili razgovor o pojmu vremena, na koji način određujemo koliko ima sati, te smo izrađivali RUČNI SAT OD KARTONA I KOLAŽ PAPIRA. I završni tjedan studenog smo posvetili blagdanskom raspoloženju, izrađivali smo ADVENTSKI VIJENAC i BOŽIĆNE KUGLICE ZA BOR.

Comments are disabled.