U mjesec svibanj kročili smo sretni i zadovoljni zbog dolaska toplijih dana koje smo iskoristili za razne pokuse i aktivnosti na temu „Dan Sunca“. Pokusom smo istražili koja boja više privlači sunčeve zrake (bijela ili crna) te zaključili kako crna boja ipak više privlači sunce. Igrali smo se vlastitom sjenom, kao i sjenom igračaka te promatrali što se događa sa sjenom kroz jedno popodne. Napravili smo i pokus s bočicama i balonima te smo promatrali kako Sunce djeluje na balone. Crtali smo pomoću rekvizita i sjene koju stvaraju rekviziti na Suncu. Osim istraživačkih aktivnosti, djeca su se okušala i u likovnim te je tako svatko izradio svoje sunce, a otiskom dlana i zajedničko sunce koje krasi prostor u kojem boravimo. Okušali smo se u procesu recikliranja papira te uvidjeli kako nije lako ponovno dobiti papir koji je bijele boje, a pri tome i tanak. S obzirom na vrijeme koje nas je poslužilo, šetnje  su bile nezaobilazne. U šetnji smo upoznavali razno cvijeće i kukce te razgovarali o bio raznolikosti. Prilikom šetnje smo prikupljali i razne materijale koji su nam bili potrebni za likovne aktivnosti na temu „Umjetnost i priroda“ te za izradu hotela za kukce.

Po uzoru na prethodni mjesec, ponovno smo se dotaknuli reciklaže papira, ali ovog puta proveden je eksperiment u kojem je napravljen primjerak recikliranog papira na kojem su djeca isprobala pisati raznim uredskim priborom.  Djeca su također uz pomoć prirode, biljaka i prirodnih materijala poput kamenja i grančica kreirala razne zanimljive slike.

 

Comments are disabled.