U prvoj polovici travnja učili smo o zdravlju i kućnim ljubimcima. Čitali smo slikovnicu „Čistoća je pola zdravlja“, autora Mladen Kušec te razgovarali o čimbenicima koji utječu na zdravlje: higijeni, prehrani, tjelovježbi i snu. Poslušali smo „Zdravu pjesmu“ te se razgibali uz „Proljetni razgibanac“. Zaplesali smo uz „Yoga freeze“ te vježbali uz kartice aktivnosti (životinje). Spomenutu tematiku ostvarili smo uz didaktičke materijale: vježbanje i sjene; sretni i tužni zubići; zdrava i nezdrava hrana; boje i voće-povrće. Razgovarali smo o kućnim ljubimcima, dužnostima i razlici između kućnih ljubimaca i drugih životinja – domaćih i divljih. Kroz igru didaktičkim materijalima učili smo o životinjama i njihovom staništu. Plastelinom smo oblikovali kućne ljubimce prema danim predlošcima, hranili gladne psiće ujedno vježbajući brojeve do deset.

Drugu smo polovicu mjeseca posvetili Danu planeta Zemlje. U tematiku nas uvode prigodne slikovnice poput: „Tigar uči reciklirati“, „Kristofor i bicikl“ i „Brdo na kraju grada“. Razgovor o pročitanim slikovnicama potiče nas na razmišljanje o planeti Zemlji te postavljanje pitanja „Kako ja mogu pomoći?“. Osvijestili smo važnost recikliranja, štednje pitke vode i električne energije. Kroz naredne tjedne izradili smo vlastite igračke od prirodno neoblikovanih materijala. Sakupljali smo i reciklirali stare kartonske kutije, rolice toaletnog papira, razne plastične i limene ambalaže. Dječjom snažnom voljom i marljivim radom nastale su sljedeće igračke: sat, fotoaparat, dalekozor, rakete, labirint, laptop, držači bojica u svim bojama, cvijetnjaci, roboti te prijevozna sredstva poput bicikla, auta, vlakića i kamiona. Kad se male ruke slože, sve se može!

Comments are disabled.