Pčelice su se protekla dva tjedna bavile emocijama i bojama. Mnoga istraživanja pokazuju da djeca često biraju boje kojima će se izražavati na temelju raspoloženja. Tako smo mi odlučili ponuditi djeci osnovne boje da vidimo koje će odabrati. Djevojčice su većinom birale svijetlije boje, dok su dječaci birali tamnije boje. Kao što smo spomenuli Pčelice su se kroz temu upoznale s osnovnim emocijama i bojama. Kroz razne didaktičke igre razvijale su vizualnu i taktilnu percepciju. Također djeca su imala priliku pokazati kako se osjećaju pomoću izrađenih smajlića koje su obojala. Ekspresijom lica pokazivali su poput kojeg se smajlića osjećaju. Kako uvijek razgovor o obitelji kod djece izazove osjećaj sreće odlučili smo sakupiti obiteljske fotografije pomoću kojih smo izradili gusjenicu. Djeca su tražila slike svoje obitelji te ih potom pokazivala drugima i imenovala osobe sa slike. Na temu emocija oformili smonovi kutić lutaka. Djeca su hranila lutke, stavljala ih na spavanje, oblačila ih te kupala. U igri su koristila emocije poput sreće i tuge, jer lutka je sretna kada je nahranjena, a tužna kada je gladna. Stoga su djeca imala pune ruke posla kako bi lutke bile sretne.

Comments are disabled.