“Drži sreću kao pticu: što nježnije i lakše! Bude li se osjećala slobodnom, ostat će ti rado u ruci.” Friedrich Hebbel

Upoznajući emocije, dijete upoznaje svoje unutarnje potrebe i uči da je moguće izabrati različite načine ponašanja i izražavanja u životnim situacijama. Tako su se Sovice proteklog tjedna bavile upravo temom emocija, njihovog prepoznavanja i imenovanja. To su činili kroz igru osjećaja gdje je jedno dijete pokušavalo odgonetnuti emociju ekspresije lica drugog djeteta te kroz skupno pokazivanje emocija. Zajedno s odgojiteljicama su dovršili veliki plakat emocija kroz koji su svakodnevno mogli pokazivati kako se osjećaju.
Uz prigodne slikovnice „Mišić je tužan jer mu nedostaju roditelji“ te „Medvjedića je strah ostati u vrtiću“ smo svakodnevno bogatili dječji vokabular.
Koristili smo i “Kutiju punu emocija” – didaktičku igračku koja djeci omogućuje upoznavanje i prepoznavanje emocija pomoću papirnatih lutkica i klasifikaciju emocija putem kartica s prikazom različitih situacija i priča. Cijelu priču zaokružili smo najdražom pjesmicom “Kad si sretan”!
Kako je sve to izgledalo, možete pogledati u nastavku.

Comments are disabled.