Upisom nove djece u radionice engleskog jezika tijekom prvih susreta usvajali smo riječi pozdrava HELLO i GOODBYE te čarobne riječi SORRY, PLEASE, THANK YOU.

Obilježili smo dane kruha i kroz aktivnosti usvajali riječi BAKER, BAKERY, BREAD.

Promatrajući promjene u prirodi i naše teme bile su vezane uz njih.  Za pozdrav jeseni izradili smo jesenski vjenčić, ukrasili ga različitim plodovima jeseni koje smo pritom imenovali, promatrali kojeg su oblika, imenovali boje.              Pojedinim plodovima ( apple, corn, pumpkin, leaves) posvetili smo i više pažnje te ih obrađivali pojedinačno- kroz raznovrsne igre i likovne aktivnosti. Tijekom cijelog mjeseca slušali smo pjesmice vezane uz teme, te naučili riječi i pokrete AUTUMN LEAVES. Naučili smo nazive školskog pribora koji svakodnevno koristimo u radu te smo marljivo pisali, bojali i vježbali rezanje škarama. Tema „When I grow up“ potaknula je dječicu na razgovor i iskazivanje vlastitih želja. Djevojčice su najčešće poželjele biti pjevačice, slikarice, frizerke, dok su dječaci odabrali zanimanja poput policajca, vatrogasca i liječnika. Kroz razne igre, Memory, Bingo i igru pantomime ponovili smo nazive zanimanja na engleskome jeziku.

Comments are disabled.