S prvim listopadom u našem vrtiću krenuli smo u novu pedagošku godinu u učenju stranog jezika. U novo formiranoj skupini imamo djecu u trećoj godini. Drugu skupinu djece čine djeca u četvrtoj godini starosti u kojoj imamo djecu koja su početnici, ali i one kojima je ovo druga godina učenja. Učenje stranog jezika u predškolskoj dobi utječe na djetetov kasniji razvoj, stvara samopouzdanje, koristi za bolju koncentraciju i komunikaciju te olakšava učenje stranog jezika u osnovnoj školi. Program ranog učenja engleskog jezika provodi se u vrtiću dva puta tjedno po 45 minuta. Djeca uče jezik kroz igru, ples, pjesmu, priču, recitaciju, crtež. Kroz igru s lakoćom i veseljem usvajaju nova znanja, potiče se njihova samoaktivnost i interes za postupnim usvajanjem engleskog vokabulara. Ovih prvih mjesec dana djeca su se upoznala jedna s drugima, usvajala su osnovne vokabulara pozdrava i odlaska. Osim osnovnih pozdrava, slušala su razne pjesmice, priče o bundevi i sobi na metli. Usvajala su pojmove o jeseni, danima kruha te bojama. Kako nam je bilo prvih mjesec dana pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.