Dana 26. travnja 2021. u 10:00 sati održana je evakuacijska vježba u vrtiću. Svrha: provjera u svrhu ocjenjivanja mobilnosti, opremljenosti i stručnosti grupe za izvođenje evakuacijske vježbe uslijed požara i potresa.
Izvođač vježbe: pripadnici DVD- a Peteranec. 
Scenarij potencijalno izazvane situacije: 
Opis stvarnog ( mogućeg ) događaja : U vrtiću se odvija normalna radna aktivnost. Točno u 10:00 sati došlo je do zapaljenja kuhinjske nape i elemenata. Obavještavaju se vatrogasci koji dolaze na mjesto požara . Vatrogasac upućuje djecu na vrata evakuacije te ih bez panike usmjerava da u koloni napuste prostoriju zajedno sa osobljem vrtića. Nakon što su svi napustili prostoriju ( kroz vrata i prozore) započinje gašenje požara. Vježba završava u 10:25 sati nakon čega voditelj evakuacije (DVD) usmeno izražava kratku analizu same vježbe te daje ocjenu 5 jer su djeca bila staložena, smirena i nitko nije radio paniku.  Kako je to bilo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.