Prošlog tjedna djeca iz skupine Zvjezdice bavila su se temom geometrijski likovi. Kod djece smo željeli poticati razvoj operativnog mišljenja i pamćenja te razvoj složenih senzornih vještina i preciznosti kao i razvoj fine motorike. Cilj nam je bio da djeca nauče imenovati četiri osnovna geometrijska lika krug, trokut, kvadrat i pravokutnik. Djeca su slušala stihove „Geometrijski oblici“, priče „Grad geometrijskih oblika“, „Kako se sprijateljiti trg i pravokutnik“ i „Priča o tome koja je figura bolja“ i gledali edukativni video „Učimo geometrijske oblike“. Imenovali smo i prepoznavali geometrijske likove, ali ih i uspoređivali s geometrijskim tijelima. Pomoću kutije s geometrijskim tijelima otkrivamo koji likovi čine koje tijelo. Crtali smo geometrijske likove, izrezivali geometrijske likove iz papira i modelirali krug, trokut, pravokutnik i kvadrat iz plastelina. U raznovrsnim igrama djeca su izvlačila predmete iz čarobne vrećice te pogađala o kojem predmetu se radi. Zanimljiva im je bila i igra slaganja geometrijskih likova-magneti prema predlošku. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.