Tokom ovog tjedna Pčelice su istraživale svoje tijelo, imenovale i dodirivale dijelove tijela. Svakodnevno su ih razgibavale uz prigodne pjesmice. Kroz igru s kockom svaki dio tijela probali smo protresti, dodirnuti ga. Slikovnica o Mrljeku i Prljeku potakla je Pčelice da vode brigu o zubima, da ih dobro iščetkaju prije spavanja jer nije im se svidjela ideja da im se u ustima nastanu likovi iz priče. Kroz likovnu aktivnost lijepljenja izradile su sliku svojih zdravih zubića. Kroz radni listić djeca su pokušala dijelove lica zalijepiti na pravo mjesto, pritom ih imenujući. Da bi ih potaknule na isprobavanje različite hrane, djeca su imenovala zdrave i nezdrave namirnice, klasificirala zdravu i nezdravu hranu pridružujući ih mršavom i pretilom dječaku. Kroz likovnu aktivnost izradila su svoj zdravi tanjur. Uz slikovnicu Jana i higijena te pjesmicu Uredno dijete djecu smo potakle da promišljaju i vode brigu o vlastitoj higijeni.  Kroz radne listiće „šišanje“ i „lakiranje noktiju“ djeca su razvijala okulomotoriku.

Comments are disabled.