Nakon zimskih temperatura, leda i snijega, a dolaskom sunca i lijepih dana vrijeme je da se dotaknemo i promjena u kalendaru odnosno godišnjih doba. Djeci je teško zapamtiti i znati kada se ona mijenjaju kalendarski, ali jako dobro znaju karakteristike pojedinog godišnjeg doba i što i tko ide iza koga. Naučili smo i ponovili kroz poučnu bajku           ” Četiri godišnja doba ” sa 3.  programa HRT-a. Kroz pjesme smo učili poredak i kako se pojavljuju, a novost nam je bila da se ponekad mogu pojaviti i zajedno više njih. Svakodnevno kroz likovnu aktivnost kolažem predškolarci su za eko kutić izradili plakat ” Četiri godišnja doba” na kojem su prikazali njihove glavne karakteristike. Mlađa djeca su kroz svaki dan likovno oslikavala jedno, a upotrijebili smo i kombiniranu tehniku plastelin i tempera kako bi dočarali kako izgleda jesen. Kroz razne didaktičke igre mogla su pokazati svoje naučeno znanje. Bilo je veselo i šareno kako to u godini i biva……

Comments are disabled.