Tjedan nam je započeo snijegom baš kao da je znao da ćemo istraživati i učiti o snijegu i ledu. Aktivnosti koje smo provodili djeci su se iznimno svidjele jer smo učili u izravnom doticaju s poticajima vezanim uz temu. Također, poticaji su bili opipljivi: zato se ne kaže bezveze: ‘’Dijete misli rukama’’. Likovno smo se izražavali tapkajući temperu prstićima po predlošku stabla, bojali smo dlanove te ih otiskivali na papir, a za kraj tjedna slikali smo ledom u boji. Djeca su u dvorištu vrtića imala mogućnost igrati se sa snijegom, uspoređivati led i snijeg (različita boja, oblik, tvrdoća, tekstura…) te družiti se sa starijim prijateljima. Istraživačkim aktivnostima spoznavali smo osnovna znanja o ledu i snijegu. Proveli smo eksperiment ‘’Rastopljeni snjegović’’ u kojem smo promatrali reakciju octa i sode bikarbone. Svakodnevno smo prije ručka čitali slikovnice vezane uz temu zime, a neke od  njih su: ‘’Vina, vina I zima’’, ‘’Vigo I snijeg’’….
Sve u svemu, djeca su pokazala izuzetan interest te su sa zadovoljstvom sudjelovala u svim aktivnostima.

 

Comments are disabled.